Македонски (Macedonian)Albanian-AL

Завршна фаза на повеќенаменско игралиште во населено место Ратае

alt

Градоначалникот Тони Коцески направи увид на повеќенаменското игралиште во населено место Ратае, кое игралиште штотуку се завршува со изградба, и во наредниот период одкако ќе се изврши технички прием ќе биде и официјално пуштено во употреба.

Од увидот кој го направи Градоначалникот Коце [ … ]

 

ЕУ автобус во посета на Општина Јегуновце

alt

Автобусот на ЕУ, како дел од информативната кампања ЕУ одблизу денеска ја посети Општина Јегуновце каде се задржа во населеното место Шемшово.

[ … ]

 

Велигденска честитка

alt

Јегуновце, 20 Април 2014 – По повод најголемиот христијански празник Воскресение Христово - Велигден, Градоначалникот на општина Јегуновце То [ … ]

 

Работна средба со командантот на вооружените сили на АРМ-Тетово

alt

Во просториите на Општина Јегуновце беше одржана работна средба помеѓу градоначалникот Тони Коцески и командантот на вооружените сили Атанас Пановс [ … ]

 

ИЗВЕСТУВАЊЕ

alt

Почитувани,

Ни претставува посебна чест и задоволство да Ве известиме, а воедно да Ве поканиме во деновите 04 и 11 Март со почеток во 10 h  да [ … ]

 

Одобрени Финансиски средства за рекунструкција на општински пат во Општина Јегуновце

alt

Целта на оваа инвестиција е олеснување, подобрување и безбедност на жителите на населените места на територија на Општина Јегуновце.

Агенцијата [ … ]

 

Општина Јегуновце со помош за Србија и Босна

alt

Почитувани сограѓани ве известуваме , а воедно и ве покануваме  да бидете и вие дел од хуманите луѓе, вклучени во оваа хуманитарна акција.

Како [ … ]

 

Општина Јегуновце добива нова современа детска градинка

alt

Денеска во просториите на општина Јегуновце, министерот за труд и социјална политика Диме Спасов оствари работна средба со градоначалникот на Општи [ … ]

 

Мобилен даночен шалтер пред Општина Јегуновце

alt

Јегуновце, 04 Март 2014 - Со цел олеснување на даночната процедура, заштеда на време и трошоци за исполнување на даночните обврски како и обезбедув [ … ]

 

ПОКАНА за отворен ден со граѓаните на општина Јегуновце

alt

Почитувани соограѓани,

Ни претставува посебна чест и задоволство да Ве поканиме на ден 12.02.2014 година (Среда) во период од 9-15 часот да ја [ … ]

 

АКЦИЈА ЗА ДАРУВАЊЕ НА КРВ

alt

ПОЧИТУВАНИ,

НА ДЕН 02.02.2014 ГОД (НЕДЕЛА)

ВО ПРОСТОРИИТЕ НА ОПШТИНА ЈЕГУНОВЦЕ

СО ПОЧЕТОК ОД 9 ДО 14 ЧАСОТ ЌЕ СЕ ОДРЖИ

АКЦИЈА

З [ … ]

 

Најнови Настани

Најчитани НастаниWarning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to 193.0.6.135:43 (Connection refused) in /home/content/19/6335019/html/test/jegunovce/components/com_joomlastats/count.classes.php on line 1078

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to 200.3.14.10:43 (Connection refused) in /home/content/19/6335019/html/test/jegunovce/components/com_joomlastats/count.classes.php on line 1078

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to 196.216.2.130:43 (Connection refused) in /home/content/19/6335019/html/test/jegunovce/components/com_joomlastats/count.classes.php on line 1078